Summary:    

 

Session 1     Sat 18 Mar
13:00    
USA
SCO  
8        
9        
ITA
SWE  
4        
7        
SUI
GER  
7        
5        
CHN
CAN  
3        
9        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 2     Sat 18 Mar
19:00    
DEN
CZE  
5        
6        
GER
CAN  
2        
6        
KOR
RUS  
6        
9        
SWE
USA  
8        
10        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 3     Sun 19 Mar
09:00    
 
   
         
         
SUI
CHN  
8        
7        
ITA
SCO  
7        
6        
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 4     Sun 19 Mar
14:00    
CAN
RUS  
10        
9        
USA
CZE  
3        
7        
SWE
DEN  
7        
4        
KOR
GER  
6        
10        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 5     Sun 19 Mar
19:00    
KOR
ITA  
7        
4        
SCO
RUS  
10        
7        
CZE
CHN  
8        
7        
SUI
DEN  
12        
4        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 6     Mon 20 Mar
09:00    
GER
SWE  
4        
6        
DEN
KOR  
7        
8        
USA
CAN  
5        
7        
RUS
CZE  
9        
7        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 7     Mon 20 Mar
14:00    
CHN
KOR  
7        
6        
CZE
ITA  
6        
8        
RUS
SUI  
7        
12        
DEN
SCO  
2        
7        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 8     Mon 20 Mar
19:00    
ITA
USA  
4        
9        
CAN
SUI  
8        
6        
SCO
SWE  
3        
7        
GER
CHN  
10        
7        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 9     Tue 21 Mar
09:00    
RUS
GER  
8        
4        
USA
DEN  
7        
6        
CAN
KOR  
9        
8        
CZE
SWE  
4        
10        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 10     Tue 21 Mar
14:00    
SUI
CZE  
7        
10        
SCO
KOR  
6        
10        
DEN
CHN  
5        
7        
RUS
ITA  
11        
1        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 11     Tue 21 Mar
19:00    
CAN
SCO  
8        
2        
SWE
SUI  
9        
4        
ITA
GER  
5        
7        
CHN
USA  
5        
7        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 12     Wed 22 Mar
09:00    
RUS
DEN  
8        
6        
CHN
SCO  
6        
8        
KOR
CZE  
10        
3        
ITA
SUI  
2        
10        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 13     Wed 22 Mar
14:00    
SCO
SUI  
7        
4        
GER
USA  
6        
4        
CHN
ITA  
4        
8        
SWE
CAN  
4        
6        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 14     Wed 22 Mar
19:00    
CZE
CAN  
3        
9        
KOR
SWE  
5        
6        
GER
DEN  
9        
5        
USA
RUS  
6        
8        
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 15     Thu 23 Mar
09:00    
SWE
CHN  
         
         
ITA
CAN  
         
         
SUI
USA  
         
         
SCO
GER  
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 16     Thu 23 Mar
14:00    
USA
KOR  
         
         
CZE
GER  
         
         
SWE
RUS  
         
         
CAN
DEN  
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Session 17     Thu 23 Mar
19:00    
DEN
ITA  
         
         
RUS
CHN  
         
         
CZE
SCO  
         
         
SUI
KOR  
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Tie-breaker     Fri 24 Mar
14:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Tie-breaker     Fri 24 Mar
14:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Page Play-off 1v2     Fri 24 Mar
19:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Page Play-off 3v4     Sat 25 Mar
14:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Semi-final     Sat 25 Mar
19:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Bronze Medal     Sun 26 Mar
10:00    
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
 
   
         
         
Gold Medal     Sun 26 Mar
15:00